Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради
(0612)862585 oberig9@ukr.net

Атестація – крок до вершини професійного успіху

У Запорізькій школі-інтернаті «Оберіг» стало доброю традицією наприкінці осені проводити Декаду педагогічної майстерності педагогів, які атестуються. Протягом насичених двох тижнів учителі та вихователі закладу ділилися власними наробками, демонстрували свій рівень професійної компетентності, натомість молоді та малодосвідчені педагоги мали унікальну можливість побачити застосування сучасних методик навчання та виховання дітей, які мають порушення інтелектуального розвитку та розлади спектру аутизму.

У ході Декади педагогами було проведено 16 відкритих уроків з різних дисциплін, 2 самопідготовки та 2 позакласні заходи розвивального та виховного характеру з учнями різних вікових категорій. Кожен з них був цікавим, етапи добре продумані, насичені різними видами роботи, з вдало підібраною наочністю та дидактичним матеріалом. Активно використовувалися ігрові моменти, створювалися «ситуації успіху», що розвивало пізнавальний інтерес і активність учнів, знімало втому, дозволяло втримати увагу. Вдало поєднані диференційований та індивідуальний підходи розкривали потенціал кожного учня, здатність працювати в команді, оцінювати власні можливості, відчувати рівень відповідальності за власні результати.

Достатньо креативними виявилися педагогічні знахідки вчителів, які працюють з дітьми, які мають інтелектуальні порушення у поєднанні з розладами аутистичного спектру. Для їх роботи характерні творчий пошук, прагнення до позитивних змін шляхом впровадження елементів інноваційних технологій, сучасних засобів корекції для розвитку дітей.

Члени шкільної атестаційної комісії в котрий раз переконалися, що атестація для педагога – це ще один крок до вершини успіху в їх професійному становленні та зростанні.