Матеріально-технічне забезпечення закладу
Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради (далі – Заклад) входить до складу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області та є юридичною особою, має відокремлене майно.
Загальна площа території земельної ділянки Закладу становить 3,6409 га. Територія Закладу відгороджена від проїжджої частини парканом. На території розташовані: навчальний корпус, спальний корпус, їдальня, котельна та прачка, овочесховище, гаражі, спортивний майданчик, баскетбольне поле, волейбольне поле, футбольне поле, бігова доріжка. Є фруктовий сад, велика кількість дерев, кущів, упорядковані квітники.
Навчальний корпус трьохповерховий. Спальний корпус чотирьохповерховий.
З метою створення доступності до приміщення Закладу центральний вхід обладнаний пандусом.
В навчальному корпусі розташовані:
- на першому поверсі: приймальня директора, кабінет заступника директора з господарської роботи, бухгалтерія, майстерні: столярна слюсарна, швацької справи та обслуговуючої праці, навчальні класи;
- на другому поверсі: кабінети заступників директора з навчально-виховної та з виховної роботи, соціального педагога, педагога-організатора, інспектора з кадрів, інженера з охорони праці, актова зала, спортивна зала, медіотека, навчальні класи;
- на третьому поверсі: кабінет інформатики, хімії та фізики, соціально-побутового орієнтування, 2 логопедичних кабінети, музики, навчальні класи.
В спальному корпусі розташовані:
- на першому поверсі: медичний кабінет (у складі – кабінет лікаря з приймальнею, процедурний, фізіотерапевтичний кабінети, кабінет лікувального масажу, 2 палати тимчасового перебування), кабінет психолога, ресурсна кімната, кімната для ізотерапії, зала для занять ритмікою, зала лікувальної фізкультури, майстерня швацької справи, малярно-штукатурна майстерня, навчальний кабінет, спальні кімнати та гардеробна кімната для дітей які мають розлади аутичного спектра;
- на другому поверсі – ігрові кімнати;
- на третьому та четвертому поверхах – спальні кімнати.
Навчальний та спальний корпуси сполучаються переходом та між ними знаходиться їдальня.
Їдальня – одноповерхове приміщення. Харчоблок типовий. Обідня зала розрахована на 120 посадкових місць, відповідає санітарним вимогам. Столи мають гігієнічне покриття. Приміщення їдальні естетично оформлено. Створені умови для миття рук учнів та персоналу.
Цеха забезпечено проточною гарячою та холодною водою. На харчоблоці в робочому стані механічна припливно-витяжна вентиляція, каналізація централізована.
Харчоблок складається з цеху для приготування їжі, м’ясо-рибного цеху, овочевого цеху, пекарського цеху, хлібного цеху, цеху для холодних закусок, цеху для миття посуду, комори для сухих фруктів, овочевий склад.
В цеху для приготування їжі, є дві чотирикамфорні електроплити, електром’ясорубка, електродуховка, електросковорідка, кип’ятильник, мармід, жарочна шафа, водонагрівач, столи для приготування їжі. Весь кухонний інвентар промаркований, столи покриті харчовим алюмінієм. Електрообладнання заземлене.
М’ясо-рибний цех, обладнаний холодильником, мийками для риби та м’яса, столами для їх розробки, двома електром’ясорубками, столом для приготування страв з риби і м’яса, необхідним кухонним інвентарем.
В цеху для миття посуду встановлені ванни для миття посуду, посудомийна машина, стелажі для зберігання чистого посуду.
В овочевому цеху є картоплечистка, овочерізка, дві мийки для овочів та фруктів, стіл для їх розробки.
В цеху холодних закусок два холодильника для молочної продукції, гастрономії, добових проб, столи покриті харчовим алюмінієм.
У пекарському цеху є дві духові шафи, тістоміс та столи для розробки тіста.
Хлібний цех забезпечений полицями для зберігання хліба та столом з харчового алюмінію для нарізання хліба.
Комора харчоблоку забезпечена трьома холодильним камерами для охолодженого м’яса, для молочних продуктів та для гастрономії. Є три морозильні ларі для зберігання окремо морожених м’ясних та рибних продуктів. В коморі є приміщення для приймання продуктів харчування та їх зберігання.
Прання білизни здійснюється власною пральнею. Пральня одноповерхова будівля. Для створення відповідних санітарно-гігієнічних умов пральня поділена на декілька приміщень. Є приміщення для приймання та тримання брудної білизни. Приміщення, де здійснюється прання, оснащено сучасним обладнанням. Зона для сушіння обладнана паровою сушкою. Пар для сушіння білизни подається із власної котельні. Приміщення, де зберігається чиста білизна, оснащене полицями та стелажами. Приймання брудної білизни та видача чистої здійснюється згідно графіку, за потребою, проводиться поточне прання та видача білизни і одягу дітей.
Заклад опалюється від індивідуальної котельні в якій функціонують 3 котли: два котли водогрійні КТ-3Е та один – паровий НИИСТУ-5. Котли працюють на твердому паливі.
Холодне водопостачання централізоване (здійснюється водогоном від міської мережі). Гаряче водопостачання індивідуальне (підігрів відбувається у котельні). Вода підведена до всіх будівель, до умивальників та питних фонтанчиків. Система каналізації з’єднана з міською каналізаційною системою. Системи гарячого й холодного водопостачання, каналізації та опалення знаходяться в задовільному стані.