Бібліотека
Бібліотека закладу є структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення освітнього процесу як в урочний, так і в позаурочний час.
Важливим напрямком діяльності шкільної бібліотеки у 2022/2023 навчальному році у період воєнного стану було утвердження себе як головного інформаційного центру для педагогів, учнів та їх батьків.
У бібліотеці закладу загальний об’єм фонду станом на 01.01.2023 становить 5209 екземплярів, із них художньої літератури – 2322 примірника, об’єм фонду підручників – 2887 екземплярів. У 2022/2023 навчальному році фонд бібліотеки не поповнювався. Здійснена передплата за кошти загального фонду – 3 періодичних видання та 1 видання передплачено за спонсорської допомоги.
Серед пріоритетних завдань в навчальному році були: популяризація української книги і читання серед здобувачів освіти, нових надходжень в інтернет-просторі, пошук нових можливостей комунікації із читачами, наповнення бібліотеки інформаційно-просвітницькими та інформаційно-розважальними продуктами, актуалізація бібліотечного фонду, у тому числі виконання рекомендацій Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України, надання методичної та практичної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які проживають на території школи.
Завідувач бібліотекою постійно працює над тим, щоб заохотити дітей до читання, зацікавити книгою, стимулювати педагогів та здобувачів освіти до використання наявних у бібліотеці інформаційних ресурсів. Протягом року залучено до читання 151 дитину, що складає 84% від загальної кількості здобувачів освіти закладу. Найкращими читачами були школярі 3-А, 4-А, 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б класів.
Видача книг за навчальний рік склала 983 екземпляри.
Наші реалії важко відображаються на дітях, тому шкільна бібліотека пропонувала протягом навчального року багато різних заходів: знайомство з новими книжками, подорожі сторінками улюблених книжок, традиційні заходи:
— «Книжковий натюрморт» (малюнки і композиції з книгами);
— бібліотечна акція «З Україною в серці» (декламування віршів про Україну та її захисників);
— літературний пазл «Вернісаж казок»(у рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання «Слався, величайся, українська книго, серед дітвори!»);
— конкурс на кращого читця казок «Читаємо казку»;
— інтерактивні плакати: «Мудрість віків через роки» (до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди); «Краща мова єднання – українська» відповідно до Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава»;
— інтерактивна книга «Що робить нас українцями»;
— відеоролики: «Трагічні сторінки історії» (до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні); «Україна гідна свободи»; «Чорнобиль немає минулого часу»;
— краєзнавчо-інтерактивна екскурсія «Сентиментальні мандри»;
— віртуальні книжкові виставки: «Соборність України: єднання духовності і сили»; «Писанковий дивосвіт»;
— віртуальна виставка-подорож «Відкриваємо Європу разом» (до Дня Європи в України);
— книги в аудіоформаті «Нестайко та його дивовижні пригоди»;
— відео-бесіда «Риси толерантної людини»;
— година-реквієм «Воїни світла» (до Дня Героїв Небесної сотні);
— презентація «Орнамент вишиванки та його значення»;
— вікторина до Всесвітнього дня вишиванки 2023 «Вишиванка – код нації».
Актуальним протягом навчального року було створення інформаційних зон, у яких розміщувалися оголошення «Корисна інформація в умовах воєнного стану»; «Номери телефонів для допомоги тимчасово переміщеним особам»; «Центри надання адміністративних послуг»; «Медичні й освітні послуги» та інші.
Виставкова діяльність – це важливий напрямок популяризації можливостей бібліотеки. Тематика виставок протягом навчального року була різноманітною, а саме: виставки літератури та інформації патріотичного спрямування, виставки нової художньої літератури, виставки до знакових державних та місцевих подій, виставки творів місцевих авторів. Були оформлені книжкові виставки до пам’ятних дат: «Україна в нас єдина, бережи її, дитино!»; «Дітям про все на світі»; «Твої герої, Україно»; «Вільні творити майбутнє» (до Дня Гідності та Свободи); «Дегустація літературних новинок»; «Безпека в умовах воєнного стану»; «І розквітне наша Україна!» (до Дня пам’яті та примирення).
Значущою та потрібною є освітня діяльність бібліотек. Під час воєнного стану бібліотека була місцем зустрічі не тільки з книгою, а й з людьми, осередком отримання нової інформації. Незважаючи на те, що сучасна людина, крім книги, має безліч можливостей отримати необхідну інформацію, бібліотека продовжує бути інформаційним центром.