Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради
(0612)862585 oberig9@ukr.net

Ціннісне ставлення до себе

до себе
Аналіз
за 2019 — 2020 навчальний рік

Метою напрямку є формування усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров’я.

Велика увага приділялася пропаганді здорового способу життя, велася інформаційно-освітня робота, спрямована на запобігання поширення тютюнокуріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин. Учні взяли участь у групових заняттях, індивідуальних бесідах, заняттях з елементами тренінгу, відеолекторіях.

У межах цього напрямку проведено Тиждень здорового способу життя, Тиждень основ знань з безпеки життєдіяльності, Тиждень пожежної безпеки.

Під час проведення Тижня здорового способу життя для молодших школярів вихователь Шведова О.В. провела гру «Подорож до країни здоров’я», у старших класах соціальним педагогом Моляренко О.П. та психологом Кобець Л.В. проведено: відеолекторій «Жахливі наслідки тютюнопаління, наркоманії та алкоголізму», година спілкування «Вплив комп’ютера та мобільного телефону на здоров’я людини», педагог організатор Ахрамєшина М.В. разом із членами шкільного самоврядування провели рейд «Стоп палінню!».

До Тижня з основ знань з безпеки життєдіяльності вихователями 1-10 класів було організовано цікаву виставку малюнків «Безпека життєдіяльності» та «Обережно небезпека», проведено бесіду «Безпечний шлях додому», протягом всього тижня у шкільному кінозалі діти мали змогу переглянути мультфільми на тему «Здоровий спосіб життя». Серед 7-10 класів пройшла виховна година на тему «Інтимне селфі в інтернеті – жарт чи небезпечний ризик», організована соціальним педагогом Моляренко О.П., вихованці 1-6 класів були залучені до рольової гри «Вогонь – друг, вогонь — ворог», а діти 7-10 класів – до гри «Небезпечні перехожі».

Під час Тижня пожежної безпеки початкові класи взяли участь у виставці малюнків «Обережно, вогонь», у шкільному кінозалі діти переглянули мультфільм на тему «Вогонь», вихователі провели вікторину «Про небезпеку знаємо – здоров’я зберігаємо», класними керівниками та вихователями організовано бесіду з батьками «Небезпека вогню».

Соціальним педагогом Моляренко О.П. організовано заняття з елементами тренінгу до Міжнародного дня боротьби зі СНІДОМ, яке було спрямоване на попередження розповсюдження хвороби серед старшокласників. В інших виховних групах була проведена година інформації «Туберкульоз – небезпека для нації».

Велику увагу вихователі приділяли формуванню санітарно-гігієнічних навичок у вихованців під час підготовки до нічного сну, ранкового туалету, а також під час проведення самопідготовки.

Щоранку проводилася фізична зарядка, під час прогулянок педагоги організовували рухливі ігри.

З метою розширення і поглиблення знань про Інтернет та соціальні мережі до дня безпечного Інтернету вчителем Бахтєєвою В.Р. проведено загальношкільний захід «Безпечний інтернет – безпечне життя». Для збереження психічного та фізичного здоров’я вихованців соціальним педагогом Моляренко О.П. був організований відеолекторій «Молодь проти кібербулінгу».

Психологом Кобець Л.В. та соціальним педагогом Моляренко О.П. були проведені години спілкування: «Запобігання торгівлі людьми», «Обережно незнайомці», «Як захиститися від шахрайства»; здійснювався перегляд відеоматеріалів «Правда про торгівлю людьми», «Захисти себе від сучасного рабства», «Стоп насильству», «Стоп булінг» з метою підвищення рівня інформованості учнів про можливі загрози особистому здоров’ю та життю.