Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради
(0612)862585 oberig9@ukr.net

Ціннісне ставлення до себе

1 Цінісне ставлення до себе
Аналіз
за 2017 — 2018 навчальний рік

Формування усвідомлення цінності власного життя і збереження здоров’я, пізнання прекрасного у собі, основ самооцінювання, знань та навичок ведення здорового способу життя є метою напрямку.

В межах цього напрямку велика увага приділялася пропаганді здорового способу життя, велася інформаційно-освітня робота, спрямована на запобігання поширення тютюнокуріння та вживання алкогольних напоїв. Серед учнів відбулися конкурси газет, інформаційних листків «Ми за здоровий спосіб життя!», «Стоп курінню», з учнями 8-10 класів вихователями проведено виховні бесіди: «Алкоголь, наркоманія наслідки їхньої дії на особистість», «Вплив алкоголю на організм людини», «Енергетичні напої – енергія чи шкода?». Всі заходи сприяли залученню вихованців до здорового способу життя.

Під час проведення Тижня здорового способу життя (з 06 по 10 листопада) для молодших школярів вихователь Малюта Г.Я. провела свято «В гостях у Сонечка на галявині Здоров’я», вихователь Міняйло О.О. – ігрову програму на свіжому повітрі «Хочеш бути здоровим – загартовуйся», для учнів 5-10 класів вихователь Кроль Г.І. провела інтелектуально-розважальну гру «Бути здоровим престижно».

Велику увагу вихователі приділяли формуванню санітарно-гігієнічних навичок у учнів. Протягом року проводилися бесіди «Особиста гігієна школяра», «Мій друг – Мийдодир», «Гігієна – складова здоров’я».

З метою вивчення особливостей учнів та учнівського колективу вихователями проведені такі виховні заходи: ігри «Мої улюблені заняття», «Комплімент» (вихователь Шведова О.В.), «Запрошуємо на чай»( вихователь Дмитренко О.Г.), «10 моїх Я» (вихователь Міняйло О.О.); круглий стіл «Ось який я» (вихователь Богомолова С.А.); анкетування «Мої мрії», «Моральні норми у моєму житті» (вихователь Боровенська О.М.), «Риси характеру», «Метод незакінчених речень» (вихователь Тарасова Т.М.).

Фізичне  виховання є однією із складових виховання. У закладі створені всі умови для фізичного розвитку дитини. Кожний день проводилася ранкова фізична зарядка, під час прогулянок педагогами організовуються рухливі ігри. У вересні пройшов Олімпійський тиждень. У межах цього тижня вчителі фізичної культури провели: Олімпійський урок «У пошуках Олімпійського вогню» для учнів 1-4 класів, для учнів 5-10 класів «Стародавній Олімп», естафету «У пошуках Олімпійського вогню», турніри з міні футболу. Щомісяця проходили спортивно-масові заходи в межах позакласної роботи з фізичної культури «Будьмо сильними, здоровими, радісними та бадьорими».

До Дня людей з особливими потребами було проведено спортивні розваги: «Дивись на нас як на рівних» (вихователь Дмитренко О.Г.), «Веселий потяг» (вихователь Кузьменко І.В.). Мета проведення – створити атмосферу активного відпочинку, залучити до участі як найбільше дітей-інвалідів, посилити руховий режим учнів, згуртувати учнівський колектив.

З метою розширення й поглиблення знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах, шляхи їх подолання, попередження потрапляння дітей до суіцидальних груп були проведені бесіди: «Небезпека під час перебування в мережі Інтернет», «Вплив комп’ютера та мобільного телефону на здоров’я людини», бесіди «Небезпечні ігри в соціальних мережах в Інтернеті».

Були проведені години спілкування «Запобігання торгівлі людьми», «Обережно незнайомці», «Як захиститися від шахрайства», здійснювався перегляд відеоматеріалів «Правда про торгівлю людьми», «Захисти себе від сучасного рабства», «Стоп насильству» з метою підвищення рівня інформованості учнів про можливі загрози.

В грудні пройшов Тиждень правової освіти з метою підвищення загального рівня правової культури, створення умов для набуття учнями правових знань, поваги до закону і прав. В рамках якого проведено бесіди, години спілкування «Правила та закони в твоєму житті», «Азбука прав та обов’язків дитини», «Мозаїка законів» «Свої права ти добре знай, шануй, виконуй, захищай» . У бібліотеці постійно діє виставка літератури «Підліток. Право. Закон».