Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради
(0612)862585 oberig9@ukr.net

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

6
Аналіз
за 2019 — 2020 навчальний рік

Основною метою напрямку є формування почуття патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до культурного та історичного минулого України, виховання правової культури, поваги до Конституції України, законів України, державної символіки.

Протягом року проведені виховні та інформаційні години, книжкові виставки, години спілкування, на яких вивчалися національні символи України, їх історія та значення. Для учнів 1-8 класів педагогом-організатором Ахрамєшиною М.В. була проведена виховна година «Конституція – основа моєї держави».

Для учнів 9 — 10 класів – інформаційно-виховна година «Конституційний устрій України», яку провела вчитель історії Первєньонок С.М.

З метою ознайомлення здобувачів освіти з традиціями часів Запорізької Січі, виховання поваги до історичної спадщини рідного народу були проведені виховні заходи: «День Українського козацтва» та «День захисника України» для 5-10 класів, відповідальна вихователь Сич С.І., «День Збройних сил України» для вихованців 1-4 класів, відповідальна вихователь Малюта Г.Я.

З метою виховання шанобливого ставлення до Міжнародного дня людей похилого віку соціальним педагогом, вихователями 1 – 4 класів була проведена виховна година «Шануй людей – шануватимуть і тебе».

Педагогом-організатором Ахрамєшиною М.В. було проведено урочистий захід до Дня Героїв Небесної Сотні.

До Всеукраїнського Тижня права з метою підвищення загального рівня правової культури, створення умов для набуття вихованцями правових знань, поваги до закону і прав, були організовані заходи: круглий стіл «Що таке Конституція» та виховний захід на тему «Правова абетка», який підготувала вихователь Кроль Г.І.

Для розширення правової обізнаності вихованців проведені бесіди, години спілкування на теми «Свої права ти добре знай, шануй, виконуй, захищай». У медіатеці протягом всього навчального року діяла виставка літератури «Підліток. Право. Закон», організована бібліотекарем Касміновою С.В.

Вчитель історії Первєньонок С.М.  проводила години інформації, уроки пам’яті, експрес-повідомлення присвячені до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру, Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті загиблих під Крутами, Дня партизанської слави. Бібліотекарем Касміновою С.В. були організовані виставки та відеолекторії з цієї тематики.