Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради
(0612)862585 oberig9@ukr.net

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

6 Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави
Аналіз
за 2017 — 2018 навчальний рік

Формування почуття патріотизму, любові до Батьківщини, поваги до культурного та історичного минулого України, виховання правової культури, поваги до Конституції України, законів України, державної символіки та історичних святинь це завдання цього напрямку. У фойє закладу та у кожній класній кімнаті є куточок державної символіки, які сприяють вивченню правил вживання національної символіки України, підвищенню рівеня патріотизму.

У всіх класах є обов’язковими виховні та інформаційні години, години спілкування, на яких вивчаються символи, обереги України: «Національні символи України, їх історія та значення», «Державні символи України як символ правової культури».

Традиційно до Дня писемності вихователі для учнів 5-10 класів провели усний журнал «Свято рідної мови», для учнів 1-4 класів бесіди «Співуча , рідна мова». Під час проведення цих заходів вихователі намагалися розширити знання учнів про красу і багатство української мови, пробудити любов до рідної мови, рідного краю, його традицій, почуття поваги до всього свого, бажання розмовляти рідною мовою.

Протягом навчального року в класах були проведені години інформації «Україна – єдина країна», години спілкування «Україна – моя рідна Батьківщина», «Хай в серці кожної людини живе любов до України».

З метою ознайомлення учнів з героїчним минулим українського народу – періодом козаччини, поглибленням знань учнів про українське козацтво та традицій часів Запорізької Січі, виховання поваги до історичної спадщини рідного народу були проведені вихователями всіх класів виховні заходи до Дня українського козацтва. Відкритий виховний захід «100 чудес України» провела вихователь Кутчик В.В. Для учнів початкової ланки вихователь Моісєвіч К.І. провела святковий, театралізований захід «Батьківщина – рідна земля», а для учнів 5-7 класів вихователі Круц А.В. та Юрченко Н.В. провели свято «Хай в серці кожної дитини живе любов до України». Мета проведення цих заходів – посилити любов до своєї Батьківщини, виховувати патріотичні почуття до своєї країни, збагатити знання про звичаї та обереги українського народу.

Традиційним до Дня Соборності України стало проведення виховних годин в класних колективах «У нашій рідній Україні – ми всі український народ».

У рамках Днів вшанування пам`яті жертв голодомору 1932-1933 років провели акцію «Запали скорботну свічку». Вихователь Боровенська О.М. провела лінійку пам’яті «Дзвони скорботи». Вчитель історії Пєрвєньонок С.М. проводила години інформації, експрес-повідомлення до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту, Дня пам’яті загиблих під Крутами.

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу над Антигітлерівською коаліцією, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни класний керівник Поліщук Є.С. та вихователь Позднякова О.М. провели відкритий виховний захід «Пам’ятаємо. Перемагаємо!» для учнів 5-10 класів. В ці пам’ятні дні педагоги та учні закладу прикріпляли до одягу «мак» як символ пам’яті в Україні. Стилізовані червоні маки з паперу, тканини були зроблені під час проведення майстер-класу «Зроби мак пам’яті». У бібліотеці були організовані книжкові виставки: до Дня Незалежності України, до Міжнародного дня миру.

З метою пам’яті до Дня Чорнобильської трагедії вихователь Круц А.В. підготувала перегляд відеоматеріалів «Біль Чорнобиля з роками не зникає».

З метою патріотичного виховання протягом навчального року учнями 5-10 класів здійснені екскурсії до парку «Перемоги», до музею бойової слави при Запорізькому навчально-виховному комплексі № 67, до меморіалу захисників Запоріжжя у роки Другої Світової війни. У листопаді учні 10-А класу відвідали комунальний заклад «Кіноконцертний зал ім. О.Довженко» для перегляду фільму «Позивний зеніт», який був присвячений воїнам АТО.